Миттєвий кредит

У житті кожного з нас бувають ситуації, коли терміново потрібні гроші, але необхідної суми немає під рукою. Якщо рахунок йде буквально на хвилини, немає сенсу звертатися з таким проханням до банку або знайомих. Набагато простіше отримати кредит на картку миттєво, скориставшись послугами мікрофінансової організації.

Зміст:

  1. Як правильно вибрати кредитора
  2. Про легітимність мікрокредитування
  3. Що потрібно від позичальника
  4. Як і на яких умовах видаються миттєві кредити
  5. Як отримати і повернути кошти

Як правильно вибрати кредитора

МФО в Україні досить багато, і практично всі вони мають свій сайт. Там слід шукати інформацію про умови видачі позик, підбираючи відповідні умови. Звернути увагу слід на:

  • вікові обмеження;
  • мінімальну та максимальну суму позики;
  • терміни кредитування;
  • відсотки за кредитом;
  • можливість дострокового повернення коштів без штрафних санкцій.

Також важливими критеріями є розміри штрафних санкцій, можливість пролонгації кредиту та різноманітні бонуси. Серед них – оформлення першої позики під нульовий відсоток, що особливо актуально, якщо фінансове становище бажає кращого.

Віковий ценз кредитори встановлюють на власний розсуд, але зазвичай мікропозики видаються клієнтам від 18 до 60 років. Деякі МФО працюють із позичальниками віком від 21 року, інші готові кредитувати пенсіонерів у віці 70-75 років.

Суми мікрокредитів можуть бути різними. Але зазвичай вони становлять від 5 до 25 тисяч гривень. Якщо вам потрібно більше, то шукайте кредитора, готового оформити позику онлайн миттєво на 50-70 тисяч гривень. В той самий час немає сенсу брати великий кредит, якщо потрібно кілька тисяч гривень до зарплати. Тому варто вибрати кредитора, який готовий перевести позику на картку миттєво у невеликому розмірі.

Терміни кредитування – важливий критерій, який необхідно враховувати кожному позичальнику. Якщо вам потрібні гроші не менше ніж на місяць, варто шукати МФО, де готові видати миттєвий кредит на цей термін. Але не варто оформлювати позику на кілька тижнів, якщо ви гарантовано отримаєте гроші найближчим часом і зможете розрахуватись із кредитором.

Штрафні санкції застосовують багато мікрофінансових організацій. І нерідко пеня за прострочення набагато вища, ніж відсотки за позикою. Краще підстрахуватися та обрати МФО з мінімальною пенею та можливістю продовжити кредит, якщо ви розумієте, що вчасно повернути гроші не вдасться. Також варто звертатись до тих організацій, які пропонують достроково закрити кредит без штрафів. Якщо гроші з’являться раніше за намічений термін, можна звести до мінімуму плату за відсотками за використання мікропозики.

Про легітимність мікрокредитування

Високі відсотки за позиками та досить жорстке ставлення до боржників і періодично народжують чутки про те, що мікрокредити видають шахраї. Насправді це не так, тому що подібні організації дорівнюються до банків і включені до державного реєстру платників податків.

Це означає, що вони ведуть фінансово-господарську діяльність на загальних підставах, сплачують податки та звітують про свою роботу у різних інстанціях. Більше того, у разі виникнення спірних ситуацій судові органи здебільшого будуть на боці МФО. Тому будь-які спроби виставити таких кредиторів шахраями для того, щоб не повертати їм гроші, закінчаться ще більшими фінансовими втратами.

Що потрібно від позичальника

Щоб отримати кредит миттєво, необов’язково їхати до офісу організації. Достатньо зайти на сайт МФО, зареєструватися та залишити заявку із зазначенням необхідної суми. На позику можуть розраховувати повнолітні громадяни Україні або особи, які мають посвідку на проживання, реєстрацію та рахунок у будь-якому українському банку. Також знадобляться адреса електронної пошти та номер мобільного телефону українського оператора.

Дані позичальника вносяться в спеціальну анкету – заповнювати її потрібно тільки при реєстрації особистого кабінету онлайн або при першому візиті до офісу мікрокредитної організації. При наступних зверненнях достатньо буде заявки на миттєвий кредит, оскільки всю необхідну інформацію про позичальника вже внесено до бази МФО.

Хто може розраховувати на кредит миттєво, а комусь відмовлять

У практиці МФО досить рідкісні випадки відмови в оформленні позик – не менше 95% усіх, хто звернувся, отримують кредит на картку миттєво без особливих зусиль. До розгляду приймаються заявки не лише людей зі стабільною роботою та високим рівнем доходу. Звернутися за грошима можуть студенти, пенсіонери, мами в декретній відпустці, громадяни, які тимчасово не працюють, і всі вони з великою ймовірністю отримають миттєвий кредит.

Не варто переживати, якщо у вас не ідеальна кредитна історія. Якщо попередня позика, хай і з простроченням, була погашена, розраховувати на новий миттєвий кредит можна завжди. А от якщо справа дійшла до суду, то у цьому випадку на співпраці з МФО доведеться поставити хрест.

Як і на яких умовах видаються миттєві кредити

Особливість мікрокредитування в тому, що при оформленні позик не потрібні довідки про доходи та поручителі. Достатньо надати мінімум інформації, щоб за лічені хвилини отримати гроші готівкою або на картку. Після заповнення анкети спеціаліст організації перевіряє отриману інформацію з різних баз, на що йде 5-10 хвилин. Якщо все гаразд, і ви не злісний неплатник, проти якого порушено адміністративну справу, на мобільний телефон прийде повідомлення про схвалення кредиту. Після цього гроші надійдуть на рахунок. Зазвичай це займає кілька хвилин, але все залежить від банку, якому може знадобитися до 24 години на здійснення подібної операції.

Умови кредитування у більшості МФО стандартні – позики видаються терміном від 10 до 30 днів під 0,8-2% на добу. Щоб зрозуміти, скільки зрештою доведеться повернути кредитору, можна заздалегідь зробити прості розрахунки. Наприклад, ви берете 15 000 гривень на 20 днів під 1,5% на добу. 15 000: 100х1, 5х20 = 4500. Це – відсотки за користування позикою. Сумарно ж після закінчення терміну договору повернути доведеться 19 500 гривень. Так, сума велика і набагато вища, ніж при оформленні в банку. Але вона обумовлена високими ризиками та оперативністю у видачі коштів, адже у вас є можливість отримати кредит на картку миттєво, без зайвої паперової тяганини.

Як отримати і повернути кошти

Більшість мікрофінансових організацій пропонують своїм клієнтам два варіанти отримання коштів – готівкою або на картку. У першому випадку, при оформленні заявки необхідно вказати, що ви готові приїхати в офіс МФО. Якщо заявку схвалено, у повідомленні ви отримаєте інформацію про те, в який час співробітники організації готові зустрітися з вами.

Набагато простіше та швидше оформити позику онлайн миттєво та отримати її на карту. Це можливо після реєстрації на сайті мікрофінансової організації та надання доступу до особистого кабінету. При оформленні першого кредиту може знадобитися час, щоб менеджер перевірив отриману інформацію. При наступних зверненнях до організації перевіряється лише сама заявка, тому отримати гроші можна вже за 10-15 хвилин після звернення до МФО.

Повертати позику можна кількома способами. Найпростіший із них – онлайн через особистий кабінет, в якому до облікового запису користувача автоматично прив’язується банківська карта. При цьому клієнт може додати в особистому кабінеті інші карти та використовувати їх для розрахунків без обмежень. Тим, хто не хоче повертати гроші онлайн, є сенс домовитися про особисту зустріч та привезти до офісу всю суму готівкою.

Для розрахунків із позики можна використовувати банківські термінали. Але треба враховувати, що не всі можуть обслуговувати мікрокредитні організації. До того ж комісія за переказ грошей через термінал іноді сягає 5% від суми. Тому такий спосіб повернення кредиту варто розглядати лише у крайньому разі. І щоб не переплачувати, найкраще зателефонувати менеджеру МФО та уточнити, через які банківські термінали найвигідніше погашати позики.

Не намагайтеся ухилитися від своїх фінансових зобов’язань

Деякі позичальники зневажливо ставляться до необхідності вчасно та з відсотками повернути гроші кредитору, вважаючи, що можуть дозволити собі несплату боргу. Однак це не так, тому що позика в кілька тисяч гривень може стати джерелом серйозних проблем, якщо її не погасити.

Мікрокредитні організації сьогодні мають досить серйозну підтримку у судових органах і не церемоняться із боржниками. Найчастіше прострочення за позикою більш як місяць гарантує початок адміністративного процесу. Якщо раніше гроші з клієнтів вибивали менеджери МФО та спеціально найняті колектори, то це питання повернення боргів перебуває у компетенції судових приставів.

Звичайно, при освіті заборгованості представники кредитора роблять спроби зв’язатися із позичальником та нагадують йому про необхідність повернути гроші з відсотками, а також сплатити штраф. Пеня за кожен день прострочення може сягати 3%, тому сума боргу зростає як снігова куля. Єдиний вихід – якнайшвидше розрахуватися за боргами, інакше до моменту початку адміністративного процесу може виявитися так, що повернути необхідно суму, яка в кілька разів перевищує саму позику.

Судові органи практично завжди приймають бік позивача. Але навіть на стадії слухання справи ще можна вирішити проблему з мінімальними втратами та укласти з МФО мирову угоду. У цьому випадку є ймовірність, що штрафні санкції будуть скасовані, але все одно кредитору доведеться повернути позику з відсотками, що набігли.

Якщо мирову угоду укласти не вдалося, позичальнику доведеться виконати судову ухвалу, згідно з якою сума боргу зазвичай зростає в кілька разів. Плюс додаються судові витрати. За фінансовими зобов’язаннями клієнти відповідають власним майном, яке конфісковано на користь кредитора.

Хоч би як розвивалися події після суду, підсумок буде один: гроші доведеться повернути. Але навіть якщо позичальник оголосить себе банкрутом, ситуацію це не сильно покращить, тому що його майно буде реалізовано рахунок погашення позики. При цьому учасник адміністративного процесу автоматично потрапляє до «чорного списку», і йому навряд чи найближчими роками вдасться скористатися послугами кредитування. Тим, хто оголосить себе банкрутом, така заборона виноситься у судовому порядку.

Таким чином, спроби ухилитися від повернення позики створюють безліч проблем та ускладнюють життя тим, хто хоче нажитися на МФО.

Що робити, якщо прострочення за позикою неминуча

Від фінансових проблем ніхто не застрахований, тому при виборі кредитора варто віддавати перевагу тим, хто надає послуги пролонгації. Насправді це означає, що клієнт МФО може продовжити термін користування позикою без штрафних санкцій і, зазвичай, без додаткових витрат. Деякі мікрокредитні організації при пролонгації встановлюють підвищений відсоток, але здебільшого продовжити термін кредитування можна за колишніх умов.

Пролонгація оформляється як в офісі організації, так і в особистому кабінеті на сайті кредитора, який може висунути додаткові умови. Наприклад, якщо ви не встигаєте повернути гроші в строк, то скористатися пролонгацією позики можна лише в тому випадку, якщо відсотки погашені. Оптимальний варіант – повернути частину боргу разом із відсотками. Тоді оформити пролонгацію не важко.

Опція продовження терміну користування позикою не передбачає додаткових документів та гарантій від позичальника. Необхідно вибрати термін, на який ви плануєте продовжити кредит, та активувати пролонгацію. Зазвичай оформити її можна на 10-30 днів з можливістю дострокового погашення позики та відсотків за нею. Але якщо цього терміну буде недостатньо для вирішення фінансових проблем, можна повернути частину боргу і по новій активувати опцію пролонгації на колишніх умовах. Відсотки за позикою зрештою виллються в круглу суму, але ваша кредитна історія залишиться бездоганною.