Кредит без застави та поручителів

Взяти кредит онлайн на картку без застави та поручителів варто тоді, коли гроші потрібні терміново. Рішення ідеальне для оплати медичних послуг та навчання, відпочинку та корисних речей. На оформлення потрібно всього кілька хвилин. Всі процеси автоматизовані, тому гроші на рахунок надійдуть одразу, навіть якщо заявку надіслали глибокої ночі.

Зміст:

  1. Секрети вибору кредитної організації
  2. Кому схвалять кредит
  3. Правове поле
  4. Умови кредитування
  5. Як відбувається видача грошей
  6. Збільшення терміну кредитування

Секрети вибору кредитної організації

На ринку кредитування працює багато різних організацій. Вибрати серед них складно, але є певний алгоритм, що забезпечує швидкий пошук найвигіднішої пропозиції.

Спочатку слід визначитися з метою кредитування та необхідною сумою. Великі позики, автокредити та іпотеку видають банки. Їхні умови будуть оптимальними, але за це вони вимагають певних гарантій повернення коштів. Як наслідок, банки погоджуються співпрацювати лише з надійними клієнтами, які мають офіційний заробіток та ідеальну кредитну історію.

Ще одна проблема полягає в тому, що останнім часом банкіри намагаються перенаправити тих, хто звернувся за кредитом, на отримання кредитних карток. Використання кредиток забезпечує банківському сектору більший дохід (оскільки ставка за цим продуктом вища, передбачений щорічний комісійний збір) протягом більш тривалого терміну (вони випускаються на 3 роки), а також стимулює власників частіше користуватися позиковими грошима, а отже, виплачувати відсотки. Як наслідок, деякі клієнти, які звернулися за порівняно невеликою позикою, отримують відмову за заявкою, але одночасно їм надходить пропозиція оформити кредитну картку.

Така політика призводить до того, що більшість заявників воліє звертатися за допомогою до мікрофінансових організацій. Подібні компанії спокійно видають кредит без застави та поручителів та не турбують близьких заявника, його роботодавця.

Недоліком ринку мікрокредитування можна назвати його насиченість різними пропозиціями. Розібратися у кредитних програмах досить складно. Обов’язково слід звертати увагу на:

  • умови (термін, суму, ставку);
  • відповідність себе як заявника мінімальним вимогам;
  • наявність преміальних програм;
  • пільги, які належать постійним клієнтам.

На нашому сайті представлені найкращі кредитні програми від перевірених МФО. Для пошуку найбільш відповідного кредитора просто скористайтеся простим та зручним фільтром.

Кому схвалять кредит

Кредит на картку без застави може одержати будь-який повнолітній громадянин нашої країни. Граничний вік позичальника – 75-85 років. При заповненні анкети достатньо вказати джерело доходу та його величину. МФО не вимагають документів і не роблять додаткових запитів по базах. Обов’язково має бути реєстрація в Україні Для деяких достатньо наявності тимчасової прописки.

Взагалі мікрофінансові організації співпрацюють із широким колом осіб:

  • працюючими неофіційно;
  • індивідуальними підприємцями;
  • керівниками юридичних осіб;
  • пенсіонерами;
  • студентами;
  • людьми з обмеженими можливостями.

У МФО можна оформити кредит онлайн без поручителів та застави. Кредитори не враховують рівень кредитного рейтингу, сформованого у БКІ. Вони вважають за краще самостійно оцінювати людей за фактичними результатами співпраці з ними.

Правове поле

Кілька років тому законодавці упорядкували ринок мікрокредитування. Вони розробили та ухвалили відповідний закон. Дія документа поширюється на всі подібні організації, у тому числі, які працюють в Інтернеті.

За діяльністю МФО безперервно спостерігає НБУ. Регулятор також випускає підзаконні акти, які обов’язкові до виконання подібними компаніями. При серйозних порушеннях МФО виключається із спеціального реєстру та втрачає право на роботу у сфері кредитування. Списки переглядаються щокварталу.

Внаслідок такої роботи ринок мікрокредитування став прозорим, а права клієнтів МФО надійно захищає закон. Тепер, наприклад, вся кредитна документація знаходиться у відкритому доступі, і будь-яка людина може дізнатися про основні положення договору, правила кредитування та повну вартість позики ще до подання заявки. МФО, що працюють онлайн, такі документи розміщують на своїх сайтах.

Умови кредитування

Позику без застави та поручителів надають на таких умовах:

  • сума – 500-30 000 гривень;
  • термін – 5 – 30 днів;
  • ставка – 0.01-3% на день.

Багато МФО намагаються залучити більше нових клієнтів і утримати постійних, тому пропонують цій групі позичальників найкомфортніші умови. Наприклад, новачкам доступні позики з нульовою ставкою. Правда, подібні пропозиції обмежені за сумою (до 15 000 гривень) та строком (до 15 діб). Проте постійні клієнти, які довели своє серйозне ставлення до виконання прийнятих зобов’язань, кредитуються за зниженою ставкою на максимально можливий термін і можуть розраховувати на отримання великих сум.

Причини відхилення заявок на кредитування

МФО має найвищий відсоток схвалення заявок: близько 97-100%. Однак на деякі запити таки приходить негативна відповідь. Найчастіше так відбувається через невідповідність заявника вимогам кредитора, наприклад, відмовлять:

  • тим, хто вже має один кредит у цій МФО. Обмеження встановлено на законодавчому рівні, і обійти його неможливо;
  • хто молодший за 18 років, навіть якщо він пройшов процедуру емансипації, в результаті якої став повністю дієздатним;
  • у кого недійсний паспорт. Документ слід змінювати тим, хто досяг віку 20 і 45 років, за зміни персональних даних (прізвища при заміжжі);
  • хто не має реєстрації в Україні;
  • хто не має мобільного телефону, оскільки для однозначної ідентифікації користувача особистим кабінетом та одержувача коштів використовується верифікація за СМС;
  • у кого немає банківської картки, якщо видача готівки не передбачена.

Ще одна велика проблема – помилки, які допускаються при заповненні анкети-заяви. Вся інформація, надана користувачем, перевіряється автоматично, тому, наприклад, розбіжності у написанні номера паспорта робот сприймає як ознаку проблемної заявки.

Організатори намагаються вирішити цю проблему. Вони вдосконалять алгоритми, але до досконалості системи поки що далеко. На цьому етапі розвитку технологій заявникам варто серйозніше ставитись до заповнення заяви: вказувати всю запитувану інформацію та ретельно перевіряти написане. Дані з документів слід друкувати точно так, як написано в бланках.

Як перевірити нарахування відсотків самостійно

Усі МФО разом із кредитним договором зобов’язані надавати відомості про повну вартість позики. У документі наводиться докладний розрахунок відсотків, зазначаються додаткові витрати (на страховку, комісію), якщо вони є. Для визначення величини відсотків можна використовувати кредитний калькулятор. Мікрокредитори зазвичай розміщують його у верхньому правому кутку головної сторінки свого сайту.

Для точної перевірки нарахувань можна самостійно виконати всі розрахунки вручну. Для цього використовується формула простих відсотків:

П = З х З х (Пр/100%), де

  • З – величина позики;
  • С – термін кредитування. Він відповідає кількості днів, протягом яких можна скористатися грошима;
  • Пр – денна ставка відсотка. Її ділять на 100% для переведення в десятковий дріб.

Якщо необхідно отримати 10 000 гривень на 7 днів під 0,5% на добу, то до кінця терміну дії договору як проценти потрібно виплатити:

П = 10 000 x 7 x (0,5% / 100%) = 350 гривень.

Якщо потрібно 20 000 гривень на 15 днів за тієї ж ставки, то розрахунок виглядатиме так:

П = 20 000 x 15 x (0,5% / 100%) = 1500 гривень.

Як відбувається видача грошей

Більшість мікропозик видають переказом на банківську картку. Це швидко та зручно. Транзакція оформляється автоматично, отже, і відправка переказу можлива у будь-який час доби, у тому числі у вихідні та свята. Стандартно гроші надходять протягом кількох хвилин. Максимальний термін затримки зумовлений специфікою роботи банківської системи, – 3 доби.

Видача готівки – рідкість. Операція проводиться тільки в офісах партнерів МФО та за пред’явленням паспорта. Час видачі визначається з урахуванням режиму роботи компанії.

Відповідальність за порушення умов повернення позики

Наслідки невиплати позики прописуються у кредитному договорі. Закон передбачає нарахування пені у розмірі понад 20% річних. Кредитори як додаткове покарання вправі призначати штрафи. Факт прострочення обов’язково відображається у кредитній історії.

Закон обмежує величину санкцій: загальна сума подібних нарахувань не повинна перевищувати розміру початкової заборгованості більш ніж в 1,5 раза. Але він дає право кредитору на захист його інтересів через суд, і навіть на передачу права вимоги боргу третім особам.

Перший варіант використовується рідко через те, що судовий позов вимагає додаткових витрат часу та грошей, а виграш не гарантує отримання коштів, особливо якщо у боржника немає офіційних джерел доходу та ліквідного майна.

А ось другий варіант перспективніший: завдяки продажу боргу колекторському агентству кредитор швидко отримає частину витраченого і зможе заповнити свій оборотний фонд, тобто знову почати заробляти, використовуючи ці гроші.

Після угоди колектори одержують право вимагати з позичальника все (борг, пені, відсотки, штрафи), що належить за умовами кредитного договору. Колекторські агенції у своїй роботі мають керуватися законом. Якщо погодитися на співпрацю з ними, тобто обговорити реальний для себе графік погашення заборгованості та дотримуватись його, все буде добре.

Але якщо прострочення виникло через важку ситуацію, і позичальник дійсно не має можливості найближчим часом розрахуватися, колектори переходять на інший рівень спілкування. Навіть у межах норм, встановлених законом, це неприємно, оскільки люди діють професійно, використовуючи різні методи психологічного тиску.

У таких випадках для погашення боргу колектори наполегливо рекомендуватимуть оформити нову позику, реалізувати майно. Якщо це не допомагає, вони, як і МФО, мають право звернутися до суду і вимагати заборони виїзду за кордон, накладення арешту на банківські рахунки та майно.

Збільшення терміну кредитування

Якщо є відчуття, що не вдасться вчасно розрахуватися з МФО, варто заздалегідь попередити кредитора про ситуацію, що виникла. У такому разі багато компаній пропонують своїм клієнтам оформити пролонгацію.

Процедура передбачає офіційне продовження терміну дії кредитного договору. Переваги пролонгації полягають у тому, що:

  • не нараховують пені;
  • не погіршується кредитна історія;
  • не застосовують санкції;
  • не загрожує передача боргу колекторам

Прохання надсилають до настання розрахункової дати. Якщо її пропустити, виникає прострочення, отже, запускаються відповідні механізми. При продовженні потрібно сплатити усі нараховані відсотки. Можливо, послуга надається на платній основі. Тоді потрібно внести додаткові кошти з урахуванням тарифу. Пролонгацію оформляють на 10-30 днів, але не більше 10 разів за одним договором.