Мікрокредит на картку

Отримайте мікрокредит терміново, щоб розплатитися за зобов’язаннями, дозволити собі щось дуже важливе чи бажане. На що б вам не знадобилися гроші, ви будь-якої миті можете отримати їх у борг під низький відсоток у мікрокредитному сервісі. У каталозі сайту зібрані МФО, які дорожать своєю репутацією та цінують клієнтів: не завищують ставки, працюють у правовому полі, видають великі суми на строк від кількох тижнів до кількох місяців та чесно закривають угоди після того, як клієнт поверне позичене.

Зміст:

  1. Як правильно та швидко обрати МФО
  2. Правове регулювання ринку онлайн-кредитів
  3. Скільки можна взяти у борг і під які відсотки
  4. Способи отримання мікрокредиту онлайн на картку

Як правильно та швидко обрати МФО

Вибирати кредитора потрібно уважно та обережно. Краще робити це заздалегідь: скласти собі перелік мікрокредитних організацій, до яких можна побоюватися у разі непередбаченої потреби в грошах. Наперед шукати МКО треба хоча б тому, що в метушні термінового пошуку високий ризик втратити пильність і передати персональні дані сумнівному сервісу. Щоб цього не сталося, збережіть посилання на цю сторінку — ніхто не знає, коли станеться форс-мажор і стане у нагоді перелік сервісів, готових видати мікрокредит цілодобово.

Ознака надійного контрагента – юридична інформація, повною мірою представлена на офіційному сайті. За законом МФО можуть працювати лише за умови включення до відповідного реєстру, дані про те, що компанія включена до реєстру, розміщують на офіційних сторінках у соціальних мережах та на сайті. Якщо такої інформації немає, то найімовірніше кредитор має сумнівну репутацію.

Перед передачею персональних даних до заповнення анкети корисно переконатися, що перед вами дійсно сайт МКО. Іноді шахраї підробляють сайти КО, щоб через копії отримати паспортні дані та реквізити карток довірливих людей. Тому не зайвим буде кілька разів перевірити ще раз правильне посилання ви відкрили. Для цього, наприклад, зайдіть в соцмережі МФО і повірте із зазначеними там контактними даними.

Використовуйте для підбору компанії-позикодавця списки та каталоги. У каталоги посилання на сайти потрапляють через модерацію, а тому можуть вважатися досить надійними і заслуговують на довіру. Проте не буде зайвим перед відправкою заявки кредитору перевірити його репутацію: рейтинг, відгуки, а також переконатися в його благонадійності, вивчивши все, що про нього пишуть в інтернеті.

Вимоги до позичальників мікрокредитних організацій

Мікрокредит без відмови всім без розбору видають лише шахраї. Також такий слоган можуть використовувати мікрокредитні компанії для привернення уваги аудиторії у межах рекламних кампаній. Насправді певний відбір позичальників за рівнем благонадійності у МКО є, хоч і далеко не настільки суворий, як у банків.

У середньому вимоги до позичальників у МФО/МКО однакові:

  • Заявнику має бути не менше 18 років (деякі послуги працюють тільки з клієнтами віком від 21 року);
  • У потенційного клієнта обов’язково має бути на руках оригінал паспорта громадянина України з постійною реєстрацією у будь-якому регіоні;
  • Позичальнику на етапі подачі заявки знадобиться дебетова карта будь-якого українського банку та мобільний телефон, на карту у разі схвалення переведуть позику.

Істотно збільшують шанси на добриво з першої заявки на кредит: постійне місце роботи з офіційним працевлаштуванням, високий кредитний рейтинг, наявність вчасно погашених мікропозичок в історії облікового запису сервісу.

Правове регулювання ринку онлайн-кредитів

Попри забобони мікрокредитні послуги в Україні працюють цілком легально. Самі подумайте, якби вони були часто-густо шахраями, хіба б їм вдалося роками безкарно успішно працювати, відкривати офіси, запускати сайти, рекламуватися всюди?

Нині ринок мікрокредитів добре регулюється державою. Так, існує спеціальний реєстр компаній, уповноважених видавати гроші під відсотки фізособам — звичайним клієнтам, не бізнесу. Компанії зі списку МФО сплачують податки, звітують, проводять аудити — роблять все те саме, що й банки, лише в менших масштабах.

Держава встановлює максимальні ліміти відсотків, що нараховуються на видані фізосіб мікрокредити. Розмір відсотків постійно зменшується. Відповідно, за користування взятими у позикодавця-компанії грошима доводиться платити все менше і менше – це приємно та зручно.

Якщо позикодавець обдурить, позичальник має право звернутися до правоохоронних органів. І не вірте тим, хто каже, що у порушенні справи з приводу шахрайства з боку нечистих кредиторів на руку можуть відмовити — це не так. Будь-які правопорушення з боку МКО розглядаються і найчастіше у виграші залишаються клієнти. Тож вам нічого боятися — ви нічим не ризикуєте, укладаючи угоду з будь-якою чесною та легальною українською МКО.

Скільки можна взяти у борг і під які відсотки

Максимальна сума позики та граничні за умовами договорів терміни повернення в різних мікрокредитних конторах можуть відрізнятися — держава це питання не регулює. Найчастіше мікропозики видають на термін від кількох днів до тижнів, суми більше – як мінімум більше тридцяти тисяч гривень – на півроку-рік.

Новим клієнтам мікрокредитні компанії рідко дають понад 30 тисяч гривень. Але й із цього правила є винятки. Якщо потурбуватись збиранням інформації про позикодавців заздалегідь, то цілком реально потрапити на приємну акцію з роздачею подарунків у вигляді підвищеного кредитного ліміту або безвідсоткової першої позики. До речі, позики під 0.01% на картку для нових клієнтів – не рідкість. Такий атракціон неймовірної щедрості проводиться для того, щоб залучити нових клієнтів та допомогти їм сміливіше подати заявку, адже коли людина нічим не ризикує, вона охоче робить щось уперше.

Наприклад, вам затримали зарплату і потрібно терміново сплатити за оренду квартири — допоможе мікрокредит. Як тільки дадуть зарплату, ви повернете гроші, і якщо це відбудеться за пару днів, як буває зазвичай, то ви заплатите понад суму позики не більше 2%. Найчастіше відсотки нижчі за максимум.

Чому заявку на мікрокредит на картку можуть відхилити

Найчастіше кредитні компанії відхиляють заявки на кредити від заявників, які надають неправдиві дані. Якщо ж вашу заявку відхилили, а ви впевнені у власній чесності, то слід ще раз уважно перевірити ще раз анкету або подати заявку повторно. Справа в тому, що можна не зі зла, а з чистого випадку помилитися при введенні номера паспорта або іншої інформації. За рахунок автоматизації деяких процесів розгляду заявок на кредит, анкету через помилку відхилять.

Мікрокредити не видають тим, хто має великі борги за позиками, незалежно від того, хто їх видавав. Не ідеальна кредитна історія, непогашена іпотека та відкриті кредити в банках не є приводами для відмови у розгляді заявки на видачу мікропозики, але злісні неплатники зазвичай не мають можливості взяти гроші в борг у МФО.

Очевидно, відмови у видачі позик відбуваються у бік тих, хто свідомо не підходить під вимоги сервісу. Не варто і намагатися заповнювати заявку, якщо у вас немає паспорта, ви молодші за мінімально допустимий вік для укладання угоди на мікрокредит або ж не маєте банківської картки на своє ім’я — вам просто нікуди буде отримати гроші і не буде можливості їх повернути в рамках описаних у договорі на позику умов.

Приклад розрахунку відсотків за мікрокредитом

Для розрахунку відсотків за мікропозикою вам потрібно знати: розмір позики, тривалість, відсоток за день. Так, якщо ви позичаєте 10 тисяч до зарплати на 5 днів під максимальний відсоток – 1% на день, то через 5 днів вам потрібно буде повернути суму кредиту (10 тисяч) і відсотки – 500 грн (5% від 10 тисяч).

Також може бути так, що в умовах договору прописано зобов’язання із зазначенням відсотків річних. У такому разі розмір відсотка слід розраховувати за нескладною формулою: сумарний розмір позики (скільки взяли у борг) × (на скільки днів взяли у борг / скільки днів у поточному році) × ставка у відсотках річних. Виглядає складно, насправді нічого складного, до того ж завжди можна скористатися онлайн-калькулятором або подивитися скільки ви повинні в особистому кабінеті на сайті МКО, що видала вам гроші.

Способи отримання мікрокредиту онлайн на картку

Для отримання мікрокредиту на картку потрібно подати заявку, дочекатися її схвалення, підтвердити реквізити картки та отримати гроші у вигляді переказу. Важливий момент: картка для отримання позики обов’язково має бути зареєстрована на ім’я тієї самої людини, яка звертається за мікрокредитом.

Мікрокредит на картку зазвичай переводять на реквізити, внесені до анкети заявника. При цьому переказ відбувається не «з нізвідки», а після телефонної співбесіди з фахівцем, який представляє компанію кредитора. У рамках простої співбесіди заявники, які пройшли перший етап відбору — за анкетними даними, повинні лише підтвердити правильність даних, реквізити картки та власну впевненість у бажанні отримати позику.

Для отримання мікропозики потрібно бути повнолітнім, бажано – постійним джерелом доходу, громадянином України з чинним паспортом. Плюсом буде відсутність судимостей, великих боргів, проблем із кредитною історією.

Відповідальність за непогашену позику: штрафи, колектори

За непогашену вчасно позику мікрофінансова контора має право оштрафувати клієнта. При цьому сумарний штраф не може перевищувати половини суми, яку ви взяли в кредит. Наприклад, якщо вам видали 20 тисяч гривень на картку на умовах мікрокредитування онлайн, то у разі прострочення вам потрібно буде повернути не більше 30 тисяч – з урахуванням спочатку взятої суми.

Колектори, якими заведено лякати по телевізору та зі сторінок місцевих газет, це скоріше міф. Річ у тому, що сума, яку може заборгувати позичальник кредитору в особі МФО, занадто мала, щоб колекторським агентствам було вигідно викуповувати договір.

Суд – найімовірніший результат під час непогашеної мікропозики. Якої мінімальної суми для того, щоб позикодавець вирішив звернутися до суду, ніхто не знає. Деякі мікрокредитні компанії подають позови на боржників, навіть якщо не віддали буквально 1-2 тисячі грн. Отже, якщо не хочете судити і мати проблеми із законом, то подумайте та зважте можливості у термін повернути взяте у борг, перш ніж подавати заявку на кредит.

Чи можна продовжити чи рефінансувати мікрокредит

Мікрокредитні компанії охоче йдуть назустріч своїм клієнтам, які не ховаються від відповідальності та заздалегідь попереджають про неможливість терміново погасити кредит. У такому разі позикодавець може запропонувати позичальнику рефінансувати кредит на нових умовах або розбити суму на серію послідовних платежів. Швидше за все, також буде утримано штраф за прострочення, але за законом він не може перевищувати 50% від початкової суми позики. Відповідно, щоби не втрачати лояльності клієнтів, позикодавці рідко накладають великі штрафи тим, хто вперше не розрахував і не може до заявленої дати погасити кредит.

У будь-якому випадку, оформлення взяття грошей у позику на карту — відповідальний крок, перед яким потрібно гарненько подумати чи так це необхідно. Якщо іншого шляху немає, то уважно виберіть щонайменше 2–3 кредитні компанії, з якими ви готові співпрацювати, та заповніть їх анкети-запити на позику. Заповнення відразу серії анкет підвищує шанси швидше отримати гроші та не чекати. Якщо отримаєте відмову — не засмучуйтесь, в Україні працює багато компаній, тож завжди можна спробувати звернутися до іншого кредитора. Але обов’язково перевіряйте умови та ретельно вивчайте договір на надання позики, навіть якщо вона електронна.